دپارتمان نمایشگاهی
رقابت در بازار کسب و کار نوین...

دپارتمان دکوراسیون داخلی
یکی از جلوه های چشم نواز و...

سفارش آنلاین

دپارتمان تبلیغات
همگان آگاه اند که یکی...

هجوم خارجی‌ها برای برگزاری نمایشگاه در تهران بی‌سابقه است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران حسین اسفهبدی معاون وزیر و رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت نمایشگاهها در گفت‌وگو با پایگاه خبری سازمان توسعه تجارت، با بیان اینکه ایران سابقه طولانی در برگزاری نمایشگاه دارد، خاطرنشان کرد: فضای آرام سیاسی در ایران و اقدامات دولت تدبير و اميد در تنش‌زدایی و تقویت تعامل با دنيا، شرايط حضور شرکت‌های خارجی و مشارکت آنها در نمایشگاه‌های ایران را بیشتر کرده است.

 

وی با تاکید بر اینکه صاحب‌نامان عرصه نمایشگاهی جهان درخواست برگزاری نمایشگاه از ایران را دارند، یادآور شد: درخواست خارجي‌ها هم به صورت مشاركت بوده و هم درخواست برگزاري نمايشگاه اختصاصي در تهران را داشته‌اند. مثلاً هانوفر، مونيخ و فرانكفورت كه در دنيا صاحب نام هستند، اين درخواست را به ايران ارائه داده‌اند. كشورهای مهمی از ما خواسته‌اند که به هر روشي كه ممکن است ‌همكاری های خود با آنها را افزایش دهیم.

 

معاون وزیر و رییس هیات مدیره شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه سال گذشته سه نمایشگاه اختصاصی در تهران برگزار شد، گفت: کره‌جبنوبی، ایتالیا و ترکیه کشورهایی بودند که اقدام به برگزاری نمایشگاه در تهران کردند، امسال هم ما درخواست‌های بیشماری داریم اما متأسفانه تقويم نمايشگاهي‌ کشور پر مي‌شود و خيلي از كشورها پشت در مي‌مانند.

 

وی افزود: البته ما از حضور همة كشورها در نمایشگاه‌های تخصصی بین‌المللی ایران استقبال مي‌كنيم و علاقه‌مند به پذيرش همة متقاضیان هستيم به همین جهت سعی می‌کنیم که برخی از آنها را به شهرستان‌‌ها هدایت کنیم.

 

برگزاری نمایشگاه در سال 94 بدون افزایش هزینه‌

 

اسفهبدی با اشاره به سیاست‌های این شرکت در برگزاری نمایشگاه در سال جاری تاکید کرد: در سال 94 حتی یک ریال هم به هزینه های برگزاری نمایشگاه اضافه نشده است و این اقدامی برای حمایت از فعالان این صنعت به شمار می‌آید.

 

وی اضافه کرد: البته در کنار این تصمیم تغییری هم در ارائه خدمات ايجاد كرديم و آن اينكه مجريان نمایشگاهی كه از شرکت‌ها برای حضورشان پول دريافت مي‌كنند، بايد خودشان در ارائه خدمات نيز كمك كنند؛ يعني از محل درآمدشان، خدمات ويژه‌اي ارائه دهند.

 

معاون وزیر صمت، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران در پایان تاکید کرد: با این اقدامات درصددیم که حضور فعالان را در عرصه نمایشگاهی بیش از گذشته تقویت کنیم و امیدواریم با توجه به رفع تحریم‌ها در سال جاری تحولی جدید در این صنعت شاهد باشیم.