دپارتمان نمایشگاهی
رقابت در بازار کسب و کار نوین...

دپارتمان دکوراسیون داخلی
یکی از جلوه های چشم نواز و...

سفارش آنلاین

دپارتمان تبلیغات
همگان آگاه اند که یکی...

مشارکت گسترده جمهوری اسلامی ایران در اکسپو 2015 میلان

 این گزارش حاکی است: اکسپو 2015 میلان ایتالیا  یک رویداد جهانی با رویکرد فرهنگی ، اجتماعی وبا شعار تغذیه زمین ، انرژی برای حیات از تاریخ اول می 2015 مصادف با 11 اردیبهشت سال جاری به مدت شش ماه در میلان ایتالیا برگزار می گردد  که به عنوان مکان تعامل و ارتباط رو در رو برای مشارکت کنندگان و بازدید کنندگان تحت عنوان یک نو آوری محصوب می شود .

 

 بنا بر این گزارش پاویون ایران در اکسپو 2015میلان :

 

 در پاویون ایران از مفاهیم عدالت، بخشش، قناعت و شکرگزاری  بر سر سفره که ریشه در تاریخ و فرهنگ دارد، استفاده شده است تا حس خوبی را به مخاطبان و بازدیدکنندگان منتقل کند. اساساً سفره، پارچه ای چهارگوش بوده که مفهوم میزی چیده شده برای پذیرایی از میهمانان  و تعامل بین فرهنگ خوراک ایرانی و آداب مترتب در وعده های خوراکی ایرانیان، مراسمها و جشنهای ایشان را از گذشته تا امروز نشان می دهد. طراحی معماری این پاویون از این مفهوم الهام پذیرفته و به شکل سازه ای باز، مشابه یک سفره گسترده شده است. سطح داخلی این سازه به طرح هایی مزین شده که یاد آور گلدوزی های سفره های سنتی ایرانی هستند. در تار و پود این سفره می توان روایت انواع خوراک ایرانی و همچنین کشاورزی مردمان این مرز و بوم را از گذشته تا امروز یافت.

 

این پاویون به دو طبقه جداگانه تقسیم شده است: طبقه بالا به فضای نمایشگاهی تخصیص یافته و به تناسب هفت ناحیه ی آب و هوایی ایران زمین تقسیم بندی شده است، در حالی که طبقه پایین به محصولات بومی و غذاهای سنتی و گیاهان دارویی کشور و همچنین انواع خدمات دیگر از جمله پذیرایی بازدیدکنندگان اختصاص داده شده است.

 

ساختمان پاویون ایران باز و در تعامل مستقیم با محیط پیرامونش طراحی شده است و داخل آن از خیابان جهانی برای عبور کنندگان قابل مشاده است، و این مهم، ضرورت وحدت درون و بیرون را دو چندان می نماید.

 

سناریوی پاویون ایران با در نظر داشتن رویکردهای طرح و مقتضیات پروژه در نظر دارد که سرزمین ایران از جنوب به شمال بر پایه طبقه بندی اقلیمی و زیستگاه های این مرز و بوم در همسازی با کشیدگی جنوبی-شمالی پاویون ایران و طرح معماری برای مخاطب به نمایش درآید. سناریوی از دریا تا دریا که از خلیج فارس آغاز و به دریای خزر پایان می یابد، ویژگی های طبیعی و محیط زیستی، فرهنگی و معیشتی، گردشگری و آنچه با خوراک در آن خطه در پیوند است در مسیری که مخاطب در پاویون می پیماید، برا او به نمایش می گذارد.

 

 همچنین مسیری که مخاطب از گرما ناشی از تابش آفتاب بخش جنوبی پاویون آغاز کرده و در انتها به محوطه و فضای سبز بخش شمالی می رسد، تداعی کننده جنگل های سبز شمال ایران است، تا با درگیر کردن حس دیداری، شنیداری و بویایی حس بساوایی او  را نیز در درک ایران زمین تا حدودی درگیر نماید. سناریو به گونه ای تبیین شده است که دو عالم خیال و عالم واقع بصورت مکمل و در تقابل با یکدیگر به تصویر کشیده شده است.

 

قابل ذکر است:  مراسم افتتاحیه این رویداد بزرگ جهانی با حضور مقامات عالی رتبه 145 کشور و 16 سازمان        بین المللی،11 اردیبهشت جاری درمیلان ایتالیا برگزار خواهد شد ، همچنین شایان ذکر است، نعمت زاده وزیر صنعت ، معدن و تجارت به همراه اسفهبدی معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران و برخی از مقامات عالی رتبه نیز در این مراسم حضور خواهند داشت.