دپارتمان نمایشگاهی
رقابت در بازار کسب و کار نوین...

دپارتمان دکوراسیون داخلی
یکی از جلوه های چشم نواز و...

سفارش آنلاین

دپارتمان تبلیغات
همگان آگاه اند که یکی...

غرفه ایران جزء 10 غرفه نخست اکسپوی میلان/بازدید روزانه 15 هزار نفر از غرفه ایران

دکتر اسفهبدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران با بیان اینکه بطور میانگین روزانه 15 هزار نفر از غرفه ایران در نمایشگاه اکسپو 2015 میلان بازدید می کنند، گفت: غرفه ایران در اکسپو میلان مورد تحسین ایرانی های خارج از کشور واقع شده و عنوان شده که این غرفه یکی از بهترین غرفه ها بوده و پیش بینی می شود غرفه ایران در رتبه 10 غرفه اول منتخب در این نمایشگاه باشد.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا ) :

 

طی مصاحبه انجام شده در روز گذشته ، دکتر اسفهبدی با بیان اینکه اکسپو 2015 میلان اکنون به نیمه خود رسیده است، اظهار داشت: سه ماه و سه روز از برگزاری نمایشگاه اکسپو میلان و حضور ایران در این نمایشگاه می گذرد و روند کار با وجود سختی های موجود بخوبی در حال انجام است.
وی تصریح کرد: با وجود برخی پیش بینی ها مبنی بر عدم حضور به موقع ایران در این نمایشگاه، روند کار به گونه ای مناسب پیش رفته و حضور ایران نیز قوی و قدرتمند است.
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران سپس گفت: با همکاری سازمان هایی چون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت جهادکشاورزی و سازمان گردشگری و میراث فرهنگی و سازمان های دیگر که عضو ستاد ملی اکسپو بودند جلساتی برگزار و از یک سال پیش برنامه ریزی ها برای حضور ایران در اکسپو 2015 میلان انجام شد و این تلاش ها منجر به حضوری مناسب در این نمایشگاه شده است.
اسفهبدی با بیان آنکه کسانی که از نمایشگاه اکسپوی شانگهای چین بازدید کرده اند معتقدند اجرا و حضور ایران در اکسپو میلان بسیار متفاوت از اکسپوی شانگهای چین و حتی بسیاری از نمایشگاه های اکسپو در گذشته است، خاطرنشان کرد: نقطه قوت نمایشگاه امسال این است که بیش از 50 معمار و طراح با تجربه های متفاوت بر روی طرح این نمایشگاه فعالیت کرده اند و تمام مراحل پاویون ایران در این نمایشگاه به دست طراحان و معماران داخلی ساخته شده در حالی که در شانگهای چین حضور ایران در غرفه ای صورت گرفت که توسط چینی ها طراحی شده بود.
وی با بیان اینکه طرح نمایشگاه اکسپو نمادی از فرش است، گفت: تم اکسپو درسال جاری غذای انرژی است که پاویون ایران در این نمایشگاه نیز مطابق با این تم برگزار شده و انواع و اقسام رستنی ها، گیاهان دارویی شامل پسته، زرشک، زعفران و غیره کاشته شده و به صورت زنده در معرض نمایش گذاشته شده و تبلت هایی نیز در کنار آنها تعبیه شده که اطلاعات علمی، پزشکی و غذایی هر کدام از محصولات به سه زبان فارسی، انگلیسی و ایتالیایی قابل رصد است.
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی با اشاره به بازدید ایرانی های مقیم خارج از کشور از نمایشگاه ایران در اکسپو 2015 میلان تصریح کرد: غرفه ایران در اکسپو میلان مورد تحسین ایرانی های خارج از کشور واقع شده و عنوان شده که غرفه ایران یکی از بهترین غرفه ها بوده و پیش بینی می شود غرفه ایران در رتبه 10 غرفه اول منتخب در این نمایشگاه باشد.
اسفهبدی با اشاره به پخش فیلم هایی از فرهنگ، آداب و رسوم و موسیقی ایرانی در نمایشگاه اکسپو، افزود: 165 متر نمایشگر ال ای دی با قابلیت کرو که تکنیکی با کیفیت بالاست در غرفه ایران تعبیه شده که فیلم های کوتاه گردشگری از نقاط و جاذبه های گردشگری ایران و صنایع دستی را در معرض نمایش قرار می دهد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت سپس با بیان آنکه برنامه ای نیز برای بازدید گروه های مختلف از سراسر ایران در دستور کار واقع شده است، خاطرنشان کرد: تمامی غرفه ها مجوز این را دارند که بخشی از فعالیت خود را بخش های اقتصادی کشور اختصاص دهند و به این منظور توانمندی های صادراتی ایران و جاذبه های گردشگری و تفریحی در معرض نمایش واقع شده است.
وی با اشاره به بازدید میانگین روزانه 15 هزار نفر از غرفه ایران در نمایشگاه اکسپو 2015 میلان، اظهار داشت: میزان بازدید در روزهای مختلف برگزاری متفاوت است به طور مثال 8 مرداد حدود 16 هزار نفر و در برخی روزها تا 19 هزار نفر از نمایشگاه بازدید داشته اند اما به طور میانگین روزانه بازدیدکنندگان حدود 15 هزار نفر برآورد می شود.
اسفهبدی خاطرنشان کرد: وجود تصاویر مجازی در کف غرفه ایران که تصاویری از ماهی های شناور در آب را به نمایش می گذارد از جمله جاذبه های غرفه ایران در این نمایشگاه است.
اسفهبدی با اشاره به روز ملی ایران در نمایشگاه امسال، افزود: اول شهریور ماه مصادف با 23 آگوست امسال به عنوان روز پزشک و روز ابوعلی سینا به عنوان روز ملی ایران در نمایشگاه اکسپو میلان 2015 اعلام شده و این نامگذاری به دلیل تم امسال اکسپو و شناخت جهان از ابوعلی سینا به عنوان پدر طب دارویی صورت گرفته است.
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی با اشاره به حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون اول رئیس جمهور در روز ملی ایران در نمایشگاه، گفت: برنامه های سرگرمی شامل موسیقی و فیلم و حضور برخی از اساتید برجسته موسیقی کشور از جمله برنامه ریزی های صورت گرفته برای روز ملی است.
وی با اشاره به تجربه برگزاری نمایشگاههای مختلف در دوره های گذشته، تصریح کرد: برای اولین بار است که ایران با کسب دو عنوان جهانی کمیته راهبردی اکسپو و معاونت اتحادیه نمایشگاههای جهانی در خاورمیانه و آفریقا در نمایشگاه اکسپو 2015 میلان حضور می یابد و این در حالی است که ایران سالهاست که در این اتحادیه عضویت داشته اما اکنون کرسی مهمی را به دست آورده است.
اسفهبدی با بیان اینکه یکی از فعالیت های کمیته راهبری اکسپو این است که در کمیته های داوری به نفع کشوری رای صادر کند، اظهار داشت: 19 کشور در این کمیته عضو هستند که در صورت اختلاف هر یک از کشورهای شرکت کننده با کشور برگزارکننده اکسپو موضوع اختلاف در دستور کار قرار می گیرد و ایران نیز در این کمیته یک رای دارد.
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی با بیان اینکه در نمایشگاه امسال حضور ایران قوی، قدرتمند و چشمگیر است، گفت: طراحی این غرفه به گونه ای است که درب ندارد و محافظت آن نیز با ماموران حفاظتی صورت می گیرد.
وی درباره دستاوردهای اقتصادی اکسپو،گفت: معرفی جاذبه های گردشگری و جذب گردشگر با استفاده از پخش فیلم، توزیع کتاب، سی دی و بروشور و معرفی توانمندی های صادراتی از جمله برنامه های اقتصادی اکسپو است که می تواند ارزآوری مناسبی را برای کشور به همراه داشته باشد اما نمی تواند در حال حاضر برآوردی ارز از آن ارایه داد.
اسفهبدی با تاکید براینکه ظرفیت های گردشگری باید تقویت شود، اظهار داشت: ایران در شاخص کهن بودن آثار باستانی و فرهنگی رتبه پنجم را به خود اختصاص داده که می تواند زمینه ای مهم برای جذب گردشگر باشد و تلاش شده تا در اکسپو میلان این ظرفیت به خوبی معرفی شود.